MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Jastrowiu, najważniejsze wydarzenia od 30.05 do 5.06.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jastrowia nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Jastrowia nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jastrowia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 30.05 a 5.06.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Którą walizkę na wakacje wybrać, aby wszystko się do niej zmieściło? Przegląd akcesoriów na letni wyjazd”?

Przegląd tygodnia Jastrowie od 30.05 do 5.06.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Którą walizkę na wakacje wybrać, aby wszystko się do niej zmieściło? Przegląd akcesoriów na letni wyjazd

Planujesz wakacyjny wyjazd? Zastanawiasz się, w co spakować wszystkie potrzebne i ważne rzeczy na letni urlop? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się dzięki niemu, jakie walizki na wakacje będą odpowiednie i pomieszczą cały bagaż. Sprawdź, które akcesoria najbardziej spełnią twoje oczekiwania i przypadną ci do gustu.

📢 Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Gotowa lista na dwutygodniowy wyjazd

Wyjazd na wakacje z dzieckiem to niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Co ze sobą zabrać? Przygotowaliśmy listę ubrań i butów dla dziecka na dwutygodniowy wyjazd. Nie zapomnij też o kremie do opalania! Poza tym przypominamy, jakie zabawki na plażę przydadzą się każdemu maluchowi. A gdy podczas zabawy coś pójdzie nie tak, przyda się podręczna apteczka, w której powinny znaleźć się zarówno środki opatrunkowe, coś na ból brzucha, jak i preparaty łagodzące po ukąszeniach owadów. Sprawdź, czy wszystko masz spakowane i wyruszaj na wakacje z dzieckiem.

📢 Które sandały damskie wybrać na lato? Sprawdź nasz przegląd popularnych modeli letnich

Jakie sandały damskie będą idealne na lato? Które modele warto mieć w swojej letniej garderobie? Znamy odpowiedź na te pytania! Lato to słoneczna i ciepła pora roku, dlatego wtedy często nasza szafa przechodzi metamorfozę. Znikają zabudowane buty i na ich miejsce pojawiają się sandały, espadryle czy klapki. W naszym artykule znajduje się przegląd różnych modeli damskich sandałów, które będą świetnie pasować do letnich stylizacji.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 30.05-5.06.2021 Jastrowie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jastrowiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Reprezentacje odwiedzi Morawiecki. Ostatnie dni zgrupowania kadry w Opalenicy

24 maja reprezentacja Polski rozpoczęła swoje zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy w Opalenicy. Piłkarze będą w Hotelu Remes do 9 czerwca, skąd pojadą do Spotu. Są to więc już ostatnie dni, kiedy kadra przebywa w Opalenicy. Piłkarze ciężko trenują podczas treningów, jednak jest też czas na relaks. W Opalenicy zjawił się również prezes PZPN, Zbigniew Boniek, a we wtorek ma przyjechać Mateusz Morawiecki. Burmistrz miasta starał się o spotkanie z reprezentacją Polski dla mieszkańców.

📢 Niezwykłe fakty o zwierzętach hodowlanych. Potrafią więcej, niż nam się wydaje

Ludzie często traktują zwierzęta niczym gorsze, głupsze i mniej czułe istoty niż oni sami. Na tym tle znacznie łatwiej jest usprawiedliwić brutalną hodowlę przemysłową. Podobna postawa wynika jednak z niewiedzy. Dzięki nauce nieustannie dowiadujemy się, jak wiele wspólnych cech mają zwierzęta i ludzie. Jest to dosyć logiczne, skoro my sami jesteśmy zwierzętami - o czym często zapominamy. Oto niezwykłe fakty na temat zwierząt hodowlanych, które zmienią wasze postrzeganie świata. Zobacz je w galerii.

📢 "Po prostu zmartwychwstałam". W Zabrzu chirurdzy przeszczepili płuca kobiecie, która w ciąży przeszła COVID

Chirurdzy Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeprowadzili udany przeszczep zniszczonych przez koronawirusa płuc u 38-letniej kobiety, która zachorowała na COVID w ciąży. Miała wiele szczęścia. Jej stan był krytyczny. Spędziła 26 dni podłączona do ECMO, a losy jej operacji ważyły się do ostatniego momentu. - Mam w sobie dużo siły i determinacji ze względu na dzieci. Po prostu zmartwychwstałam - mówiła we wtorek, 1 czerwca, podczas spotkania z dziennikarzami.

📢 Nowe przepisy ruchu drogowego. Pieszy z pierwszeństwem na pasach, koniec używania smartfonów i jazdy na zderzak

Nowe przepisy ruchu drogowego wchodzą w życie we wtorek 1 czerwca. Piesi będą mieli pierwszeństwo, jeszcze zanim wejdą na przejście, a kierowcy będą musieli zdecydowanie bardziej uważać. - Kierowca nie może już jechać z klapkami na oczach, skupiając się jedynie na tym, co dzieje się na jezdni. Teraz musi zwracać uwagę również na to, co dzieje się na chodniku - podkreśla sierż. sztab. Adam Jakubczyk. To także koniec używania smartfonów podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy na zderzak i wyższej prędkości nocą w terenie zabudowanym.

📢 Szczepienia dzieci. EMA wydała pozytywną rekomendację dla preparatu Pfizer/ BioNTech. Jest także pozytywna opinia Rady medycznej

Europejska Agencja Leków EMA zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech na dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W poniedziałek 31 maja Rada medyczna przy premierze RP wydała pozytywną rekomendację szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12 do 15 roku życia preparatem Cominarty. Kiedy rozpocznie się szczepienie tym preparatem nastolatków we wskazanej grupie wiekowej w Polsce?

📢 Osoby, które nie chorowały na COVID-19, będą potrzebowały trzeciej dawki szczepionki. To wyniki badań gdańskich naukowców

Badania przeprowadzone przez gdańskich naukowców dowodzą, że osoby które nie chorowały na COVID-19 przed przyjęciem dwóch dawek szczepionki Pfizer, powinny dostać jej trzecią dawkę. Centrum Badawczo-Rozwojowe INVICTA we współpracy z Medycznym Laboratorium Diagnostycznym od lutego tego roku prowadzi badanie dotyczące zmian poziomu dojrzałych przeciwciał IgG oraz IgM po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 produkcji Pfizer-BioNTech. Korzystając z międzynarodowego testu koncernu Roche Diagnostics GmbH, w regularnych odstępach czasu badana jest krew zaszczepionych osób. Dzięki temu badacze mogą obserwować zmiany poziomu przeciwciał w czasie. Badanie ma charakter długoterminowy – jego celem jest również poznanie czasu utrzymywania się przeciwciał.

📢 Najgorsze dekoracje do domu. Od tych „ozdób” aż bolą oczy. Komu to się podoba?

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Trudno jednak zachować milczenie, widząc te „dekoracje”. Zobacz, co niektórzy z własnej woli mają w domach.

📢 COVID-19 pokazał nam, co jest najważniejsze w życiu. Jakie są wyniki badań prof. Zbigniewa Izdebskiego? Czego dotyczyć będą nowe?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że świat nagle się zatrzymał, pozamykał nas w domach, przerwał nasze plany, ograniczył kontakty, Wiele osób uważa, że to rok stracony. Jednak nie w życiu prof. Zbigniewa Izdebskiego, który obchodzi jubileusz 65-lecia, prowadzi badania, związane z COVIDEM-19, wydał kolejną książkę…

📢 Niemcy otwierają granice dla Polaków. Od 30 maja Polska nie jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. W Niemczech nadal obostrzenia

Dobre wieści docierają do nas z Niemiec. Instytut Roberta Kocha poinformował, że kilka krajów zostanie wkrótce usuniętych z listy obszarów podwyższonego ryzyka. Wśród nich jest Polska. Polacy oficjalnie od 30 maja będą mogli swobodniej przekraczać granice z Niemcami, jednak rzeczywiście odbywać się to będzie dopiero kilka dni później. W Niemczech nadal obowiązują różne obostrzenia. Lepiej powstrzymać się przed podróżą do tego kraju, jeśli nie jest to konieczne.

📢 Piłka nożna. W Pile odbył się Finał Mistrzostw Dzieci Północnej Wielkopolski. Zobaczcie zdjęcia

Na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile odbył się piłkarski Finał Mistrzostw Dzieci Północnej Wielkopolski z udziałem drużyn z roczników 2012 i 2013. Do rywalizacji toczącej się jednocześnie na czterech boiskach przystąpiły zespoły z Piły, Czarnkowa, Wyrzyska, Wągrowca, Kotunia, Złotowa i Kaczor. Zgodnie z zasadami panującymi w tej grupie wiekowej nie notowano wyników meczów i nie prowadzono klasyfikacji. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Orlik Piła.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na jastrowie.naszemiasto.pl Nasze Miasto