Jastrowie: Mecz MLKS ORLIK MIŁOSŁAW - MKS POLONIA JASTROWIE – pierwszy mecz rundy rewanżowej 3 ligi siatkówki mężczyzn

Jacek Grzesiak
W dniu 17 listopada odbył się pierwszy mecz rundy rewanżowej 3 ligi siatkówki mężczyzn. Zespół Polonii Jastrowie tym razem wybrał się na mecz do dalekiego Miłosławia. [Relacja z meczu]

Pomimo 2,5 godzinnej podróży zawodnicy walczyli o każdą piłkę na boisku. W pierwszym secie drużyny toczyli zacięty bój punkt za punkt, ale po raz kolejny siatkarze z Jastrowia nie utrzymali koncentracji do końca i dali sobie wbić 3,4 punkty z rzędu, które zadecydowały o tym , że to miejscowy ORLIK wygrał pierwszą odsłonę meczu 25:20. W secie numer 2 już od początku gospodarze wypracowali sobie 2,3 punkty przewagi. Po błędzie sędziego na niekorzyść zawodników Polonii, zrobiła się nerwowa atmosfera, przez co kapitan drużyny gości otrzymał reprymendę w postaci żółtej kartki. Z biegiem czasu różnica punktowa się nie zmieniła do czasu gdy gospodarze nie wzmocnili elementu zagrywki. Asy, błędy w przyjęciu, nie skończone ataki zawodników z Jastrowia i goście osiągnęli bardzo dużą przewagę, którą dowieźli już do końca. Set ten zakończył się wynikiem 25:16 dla gospodarzy. Partia numer trzy zaczęła się podobnie do poprzedniej. 2,3 punkty przewagi mają zawodnicy z Miłosławia, gdy na zagrywkę wszedł rozgrywający drużyny gości Marcel Szarajew. Zdobył on 2 punkty z zagrywki następnie zespół z Jastrowia zaczął lepiej pracować w obronie oraz w bloku i już wydawało się, że goście odnaleźli swój rytm gry, gdy nagle znowu przydarzyły się serie punktów pod rząd na korzyść gospodarzy i to oni ostatecznie wygrali trzecią i jak się okazało ostatnią partię w tym meczu 25:21. Wynik 3:0 dla ORLIKA Miłosław, który awansował po tym meczu na pozycję lidera grupy północnej 3 ligi siatkówki. Zespół z Jastrowia nadal plasuje się na 6 pozycji. Następny mecz zawodnicy MKS POLONII Jastrowie rozegrają 1 grudnia na własnym boisku z drużyną TSK Orzeł Osiek.