Polskie szczypiornistki pokonały w Pile Brazylię! Zobaczcie zdjęcia z meczu

Wiesław Szmagaj
W towarzyskim meczu piłki ręcznej kobiet, który odbył się w Pile, reprezentacja Polski pokonała Brazylię 26:22 (12:9).

Spotkanie z reprezentacją Brazylii obejrzał w hali pilskiego MOSiR-u komplet widzów, głośno dopingujący Polki. W pierwszych minutach meczu żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do bramki przeciwniczek. To Brazylijki zdecydowanie lepiej rozpoczęły mecz, prowadząc 3:0 po 5. minutach. Biało-Czerwone szybko odrobiły straty, a potem wyszły na prowadzenie. Po pierwszej połowie Polki prowadziły 12:9.

Po przerwie Brazylijki podwyższyły tempo gry, doprowadzając do wyniku kontaktowego. Dzięki bramkarce Adriannie Płaczek nasze pamnie nie tylko odparły atak rywalek, ale powróciły też na kilkubramkowe prowadzenie. Mimo wysiłku Brazylijek Biało-Czerwone do końca meczu je utrzymały i wygrały 26:22.

Polska – Brazylia 26:22 (12:9). Polska: Płaczek, Zima – Olek 3, Galińska 2, Kobylińska 3, Balsam 7, Matuszczyk 2, Górna, Tomczyk 2, Rosiak 3, Przywara, Urbańska, Nosek, Michalak 2, Uścinowicz 1, Nocuń 1. Brazylia: Moreschi, Arenhart – Fernandes 3, T. Araujo 4, Quintino 2, Bolzan, L. Araujo 1, Cardoso, Vieira, Guarieiro 3, Rodrigues, Bitolo 5, Santos, Arounian 1, Lopes, Matieli 2, Arruda, Costa 1. Patronem medialnym tego spotkania był Tygodnik Pilski, a także portal Piła Nasze Miasto.